Bánov – Podolí – 8:0 (5:0) – 3. kolo

Branky:7. Machalík Dominik, 12. Mušuta Marián, 17. Pražan Michael, 43. Guryča Rostislav, 44. Mušuta Marián, 57. Mušuta Marián, 80. Skočovský Dušan, 90. Mušuta Marián
Rozhodčí:Bednář Roman – Polanský Břetislav (laik), Záchvěj Pavel (laik)
Diváci:120

Bánov:Polanský T. – Bobek P., Mahdal L., Mahdalíček P., Polanský L., Machalík D., Velecký R., Guryča R., Borák P., Pražák M., Mušuta M.
Podolí:Smetana T. – Oblůk M., Abrhám F., Záchvěj M., Matoušek Mich., Samek E., Šudřich P., Matoušek Mil., Kopl M., Pítr L., Vaďura P. – střídali: Haluza L.
Trenér: Hruboš Petr

Co na to trenér: Nedělní utkání na půdě ambiciózního nováčka, který se bude chtít určitě vrátit o třídu výš, se odehrávalo za velmi teplého počasí, nicméně trávník byl v naprosto kvalitním stavu. Nabízelo se tak odehrát dobré utkání. Bohužel už od začátku zápasu jsme tahali za kratší konec, a vůbec jsme tak nenavázali na skvělou první půli z minulého týdne. Domácí udeřili už v sedmé minutě, kdy jsme opět propadli při bránění standartní situace. Následně se to na nás sypalo až do poločasového hvizdu. Je trestuhodné, že dostaneme 4 góly ze standardek, vůbec se s tím nedokážeme poprat, ani se z toho ponaučit. Chybí nám důraz při bránění a zodpovědnost každého hráče. Bráníme velmi laxně a alibisticky. Tomáše v bráně jsme v tom zase nechali vykoupat. V určitých situacích nás podržel. Při třech po sobě jdoucích skvělých zákrocích, jsme se na něj jen dívali a soupeř v klidu ze čtvrté dorážky skóroval. Pro mě absolutně nepochopitelná situace, při které se mi, když to přeženu, chtělo „brečet“! Poločas tak skončil zaslouženě 5:0.
O přestávce jsme se snažili posbírat co nejvíce sil, a kvalitně odehrát alespoň druhou půli. To se nám z časti i dařilo, hra se lehce vyrovnala, ale bylo vidět že nepříznivé skóre naši hru velmi ovlivňovalo. Byla cítit frustrace, naopak domácí dohrávali v naprosté pohodě. Opět jsme na konci utkání řešili problém s nedostatkem hráčů. Na střídačce jsme měli jen jednoho, a to bohužel nestačí. Trochu mě mrzí, že jsme se při sporadických, ale slibných akcích nedostali do více zakončení. Pokud dobře počítám, tak na soupeřovu branku jsme vystřelili asi 5x… z toho bylo jedno břevno od Petra Šudřicha a jedna prudká střela od Edy Samka, což je opravdu velmi málo…jinak jsme domácí totiž vůbec neohrozili.
Za hráče utkání musím určit opět jednoznačně velmi aktivního Petra Šudřicha, který působil neúnavně a stává se tak pro nás rozdílovým hráčem. Další dobré výkony předvedli Lukáš PítrMichal Kopl, byla u nich vidět chuť do fotbalu a odhodlání i s nepříznivým výsledkem něco udělat.
Příští týden nás čeká opět nelehký soupeř, jedeme na půdu Orla Uh. Brod. Na utkání se těším, protože se odehraje opět na velmi kvalitním terénu, a doufám, že taky urveme konečně první body v sezóně.

Z tisku:
Utkání bylo zcela v režii domácího celku. Hned v 7. minutě zahrával Bánov rohový kop a zcela neobsazený Machalík hlavou otevřel skóre, 1:0. Ve 12. minutě po přímém volném kopu se natřkrát prosadil Mušuta a domácí vedli 2:0. V 17. minutě zvyšoval Pražan na 3:0. V 18. minutě hosté z ojedinělé akce nastřelili břevno. Ve 23. minutě postupoval na branku sám Machalík, ale jeho střela skončila nad brankou. Ve 43. minutě se přímo z rohu trefil Guryča, 4:0. O minutu později si v pokutovém území Mušuta vybojoval míč a pohodlně uzavřel skóre prvního poločasu na 5:0.
Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, v 57. minutě si na centr naběhl Mušuta a hlavou zvyšoval na 6:0. V 67. minutě trefil Velecký levou tyč. V 75. minutě Machalík pravou tyč. V 80. minutě postupoval sám na gólmana Beníček, ale gólman výborně zneškodnil na rohový kop. V téže minutě pohotově Skočovský zvyšoval na 7:0. Konečnou podobu výsledku dal v poslední minutě Mušuta, 8:0.
Nejlepší hráči: Mušuta Marián, Smetana Tomáš