Podolí – Bojkovice B – 4:5 (3:1) – 2. kolo

Branky:2. Kryštof Jiří, 38. Kryštof Jiří, 45. Pitr Lukáš, 55. Pitr Lukáš – 28. Spáčil Zdeněk, 61. Kryštof Martin (vl.), 65. Spáčil Zdeněk, 78. Spáčil Zdeněk (pen.), 83. Spáčil Zdeněk
Rozhodčí:Pindeš Jakub
Diváci:81

Podolí:Smetana T. – Oblůk M., Abrhám F., Záchvěj M., Kryštof M., Vaďura P., Matoušek Mil., Šudřich P., Kopl M., Kryštof J., Pítr L. – střídali: Samek E.
Trenér: Hruboš Petr
Bojkovice B: Juriga M. – Savara A., Spáčil Z., Holík K., Lukáš D., Vavrečka T., Kuchař M., Martinec R., Vápeník F., Stružka L., Trllo Z.

Nedělní zápas se mi hodnotí velmi těžce. Od začátku utkání jsme dominovali. Hned z druhé šance se prosadil náš nejlepší střelec minulé sezóny Jirka Kryštof. Dál jsme na soupeře vyvíjeli tlak, fungovala nám kombinace po zemi a obrana hrála nadstandard.
Bohužel jsme trestuhodně při rohu nechali volného hráče na malém vápně, a ten v naprostém klidu srovnal na 1:1.
Otěže utkání jsme ale dál drželi my. Bylo vidět, že kluky zápas baví. To se projevilo taky na stavu utkání, po další hezké akci zvýšil opět Jirka Kryštof na 2:1. V závěru poločasu se nádhernou střelou z kraje šestnáctky trefil velmi aktivní Lukáš Pítr. Krásný gól, který měl ligové parametry. První poločas musel diváky prostě bavit.
O přestávce jsem klukům zdůraznil, že musíme zbytek zápasu odehrát hlavně v klidu, přidat ještě nějaký gól, a nedělat chyby v obraně.
Začátek druhého poločasu se nám vydařil. Na polovině hřiště prošel přes 4 obránce kouzelnickým způsobem náš čáryfuk Petr Vaďura, a šel sám na gólmana. Předložil nádhernou přihrávkou balon Lukáši Pítrovi, a ten se do prázdné branky nemýlil. Stav 4:1.
Utkání by si zasloužilo dvě hodnocení. Jedno do 60. minuty a druhé od 60. minuty do konce. V 60. minutě jsme si totiž dali vlastní gól a celý tým zbytečně znervóznil. O pár minut později jsme dostali další gól po tečované střele. To byl náš hřebíček do rakve, protože jsme dostali soupeře na koně a úplně jsme změnili styl hry. Nekoncentrovanost a nedostatečná fyzička se projevila na konci utkání, kdy jsme bohužel nemohli střídat, protože nás bylo jen 12. Tři hráči na hřišti se totiž vydali ze všech sil a na výkonu to bylo znát. Před konečným hvizdem proti nám byly nařízeny dva spravedlivé pokutové kopy, které soupeř proměnil, a otočil tak stav utkání na 4:5. V pokutovém území si nemůžeme dovolit takové dva fauly, které byly evidentní. Penalty jsme soupeři vyloženě darovali. Utkání tak mělo velmi hořkou příchuť.
Za stavu 4:1 si za žádných okolností nemůžeme nechat utkání utéct. Na druhou stranu jsem v zápase viděl spoustu velmi pozitivních věcí. Vidím, že umíme dávat góly, kombinovat, v obraně to taky fungovalo a troufnu si říct, že celý tým do 60. minuty podal velmi nadstandartní výkon, bohužel nevydržel až do konce. Musíme hodit za hlavu výsledek, chytit se těch pozitivních věcí, a hlavně ponaučit z chyb.
Za hráče utkání bych určil jednoznačně Petra Šudřicha, který dal celé hře myšlenku. V minulé sezoně nám podobný typ hráče chyběl, a Peca zaslouží za výkon opravdu potlesk. Další nadstandartní výkony podali Jiří KryštofLukáš Pítr. Konečně nám fungovala útočná síla, takhle bych si to představoval po celou sezónu. Na závěr bych chtěl podotknout, že si svou premiéru v brance odkroutil Tomáš Smetana, který si svoje v zápase určitě odchytal. Na konci utkání jsme mu to bohužel moc neulehčili, a jeho premiéra tak nedopadla bodově. Ani jedna branka ale nejde na jeho vrub.
Příští utkání odehrajeme v neděli od 16:30 na půdě Bánova, který v minulé sezóně spadl a má určitě velké ambice. Budeme rádi za jakoukoliv podporu 🙂