Podolí – Bystřice p. L. – 2:2 (2:1) – 11. kolo

Branky:16. Koulák Roman, 39. Potomák Tomáš – 28. Pokorný David, 67. Slezák Vlastimil
Rozhodčí:Danyuk Pavlo Záchvěj Pavel (laik), Kopunec Zdeněk (laik)
Diváci:50

Podolí:Smetana T. – Matoušek Mil., Matoušek Mich., Záchvěj M., Kopl M., Koulák R., Kryštof J., Šudřich P., Samek E., Potomák T., Pítr L. – střídali: Vaďura P.
Trenér: Záchvěj Martin
Bystřice p. L.:Hodulík J. – Matucha K., Slezák V., Struhařík L., Machala R., Szymurda J., Pokorný D., Plášek V., Koktavý L., Cerioni F., Bulko P.

Co na to trenér:
Na podolské hřiště přijel pro nás velmi těžký soupeř, se kterým se nám už dlouho nedaří. Začátek zápasu tomu ale neodpovídal. Hosty jsme zaskočili aktivní kombinační hrou, a hned v úvodu jsme si vytvořili dvě velmi slibné šance. Tu první hned v druhé minutě, když Tomáš Potomák trefil z 20 metrů břevno. V desáté minutě se opět krásně uvolnil Potomák a tentokrát krásnou střelou trefil pro změnu pravou tyč. Třetí šance už vedla k zaslouženému gólu. Střelu velmi aktivního Potomáka dorazil do odkryté branky svou premiérovou brankou v dresu SK Podolí Roman Koulák. V aktivní hře jsme dál pokračovali a dvě velmi pěkné akce na jejichž konci byl Lukáš Pítr se v gól přetavit nepodařilo. Kdybychom v 30. minutě vedli 4:0, nikdo z přítomných by se asi nedivil. Všechno ale vycházelo už od Tomáše v brance, pozorné a důsledné obrany, a velmi aktivní zálohy, která fungovala na jedničku. Ve středu pole skvěle fungovala dvojice Kryštof J. – Šudřich. Škoda jen těch neproměněných šancí v útočné fázi. Velmi aktivní hra nás ale samozřejmě stála hodně sil. Po půlhodině hry se dostali hosté do vyložené šance, a po třech dorážkách vstřelili vyrovnávací branku. Malinko nám došly síly a naše aktivita polevila. Nicméně se hrál velmi kvalitní fotbal, který fanoušky určitě bavil. V 39 minutě na tom byli určitě líp příznivci domácího mužstva, protože se konečně po zaváhání obrany trefil Tomáš Potomák, který slabší nohou trefil z hranice šestnáctky krásně k levé tyči. Následovaly dvě velké šance hostů, které brilantně zneškodnil skvěle chytající Tomáš Smetana. Opravdu nás držel nad vodou. Do šaten jsme tak šli za stavu 2:1.
V kabině panovala velmi dobrá nálada, bylo vidět, že kluky zápas baví. Na druhou stranu jsem cítil, že někteří byli opravdu vyšťavení. Dali jsme do prvních 45 minut opravdu všechno. Klukům jsem zdůraznil, že v aktivitě nesmíme polevit, protože soupeře stojí utkání taky spoustu sil. Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany, ale nezalézat na vlastní polovinu, hosté museli pořád cítit, že to nebude jednoduché. V bojovné náladě jsme tak nastoupili do druhé půle.
Zápas se v druhém poločase vyrovnal. Po čtvrthodině nás hosté začali přehrávat. To vyústilo i ve vyrovnávací gól, když se nám nepodařilo zachytit centr z levé strany, hostující útočník prodloužil na zadní tyč, kde si krásně naběhl, v zápase hodně aktivní Slezák, a vyrovnal na 2:2. V tu chvíli se obraz hry dost změnil. Hosté vycítili šanci na obrat utkání a šlápli do plných. 20 minut před koncem nám opravdu došly síly a téměř se nám vytratila záloha. Soupeř nás zatlačil a musel všechno zase hasit Tomáš v brance, který opět vytáhl minimálně 2 zákroky, za které mu můžeme líbat rukavice. Pět minut před koncem po velké převaze, se klukům z Bystřice podařilo vstřelit branku, ale rozhodčí odpískal ofsajd. Velmi kvalitní utkání s velkým nasazením na obou stranách tak nakonec skončilo, troufnu si říct, zaslouženou remízou. Mrzí nás hlavně neproměněné šance z první půle, ale na druhou stranu je to nečekaný a velmi cenný bod. Za předvedenou hru si kluci určitě zaslouží velké díky. Stejně tak i divácká návštěva. V krásném podzimním počasí zavítalo cca 65 diváků, takže moc děkujeme, odměnou byl kvalitní fotbal. Hráčem utkání bych určil Tomáše Smetanu za bezchybný výkon, Michala Matouška, který působil jako neprostupná zeď, a v neposlední řadě Tomáše Potomáka, který hostující obraně zatápěl celý první poločas. Příští týden nás čeká poslední podzimní utkání na půdě, v tabulce posledního týmu ze St. Hrozenkova, budeme rádi za podporu.

Dovolil bych si ještě zmínit, že Spolek SK Podolí pořádá již tuto sobotu 19.října od 19:00 v místním kulturním domě hodovou zábavu, na kterou jste všichni srdečně zváni.