Podolí – Korytná – 3:1 (1:0) – 5.kolo

Branky:45. Kryštof Jiří (pen.), 75. Kryštof Martin, 80. Kryštof Jiří – 55. Lekeš Patrik
Rozhodčí:Bednář Roman – Záchvěj Pavel (laik), Flasar Josef (laik)
Diváci:40

Podolí:Smetana T. – Oblůk M., Fialík T., Matoušek Mich., Kryštof M., Matoušek Mil., Šudřich P., Záchvěj M., Kopl M., Kryštof J., Pítr L. – střídali: Koulák R., Samek E.
Trenér: Hruboš Petr
Korytná:

Co na to trenér:
Po dvou venkovních zápasech, které se nám bohužel vůbec nevydařily, nás čekalo konečně domácí utkání proti Korytné.
Kluci byli před zápasem nabuzení a odhodlaní získat první body v sezóně. První dvacetiminutovka tomu bohužel neodpovídala. Nepřesnou rozehrávkou, a malou aktivitou jsme byli přikovaní na vlastní polovině. Hosté v prvních 20 minutách kopali 7 rohů a snad 5 standardek. To svědčí o velkém tlaku, který si vytvořili, ale jak už jsem psal, jen díky naší laxnosti. Jen se štěstím jsme neinkasovali.
Po 20 minutách se hra začala vyrovnávat, dali jsme balon na zem, a začali pořádně využívat zálohu. Vzniklo několik slibných útočných kombinací, ale gólově se nám nedařilo. Vše se prolomilo až před poločasovým hvizdem, když se přes dva hráče prosmýkl do šestnáctky velmi aktivní Lukáš Pítr, a obránci nezbývalo nic jiného než ho zastavit faulem. Pokutový kop s přehledem proměnil Jirka Kryštof. Do kabin jsme tak šli za příznivého stavu 1:0.
Zlepšenou hru jsem klukům o přestávce pochválil, ale z předešlých zkušeností nebylo co podceňovat. Museli jsme se soustředit na vlastní hru a nenechat soupeře nadechnout k žádnému tlaku.
Nezačali jsme špatně, ale po deseti minutách soupeř po naší chybě srovnal. Následně se ale kluci kousli a hrál se pohledný fotbal. Terén byl velmi tvrdý, ale bylo vidět spoustu soubojů, které jsme zarputile vyhrávali. Zlepšil se i výkon Tomáše Smetany v brance a celkově se naše hra uklidnila. Soupeře jsme pozvolna zatlačili a po velké šanci Jirky Kryštofa, Lukáše Pítra, břevně Martina Záchvěje, byl gól opravdu na spadnutí. Skvělým zákrokem se vytáhl i Tomáš Smetana, takže dveře k prvním bodům byly stále otevřeny. V závěrečné čtvrthodině jsme soupeře do ničeho nepustili, naopak, z pravé strany se dostal k balónu Martin Kryštof a opět svou slabší nohou nedal gólmanovi šanci…stav 2:1. V 80. minutě se ukázala i naše obrovská útočná síla, když se uvolnil Lukáš Pítr a naservíroval do prázdné branky míč Jirkovi Kryštofovi. Do konce utkání se stav nezměnil a v klidu jsme si výsledek pohlídali. Potvrdilo se to, co tvrdím celou sezonu, máme velkou kvalitu, jen je potřeba ji probudit. Kluci to v sobě mají, pokud hrajeme jako tým, tak to prostě funguje. Hráčem zápasu byl určitě Jirka Kryštof, který potěšil bojovným výkonem. Odměnou mu byly dva góly. Další skvělý výkon podal střídající Eda Samek, u kterého byla viděl velká chuť do hry a vydal se ze všech sil. Pochvalu určitě zaslouží za jistý výkon i Tomáš Smetana v brance. Vítězství ale přišlo po skvělém týmovém výkonu. Od jistého gólmana, přes obranu, která byla téměř bez chyb, zálohu, která výborně fungovala a útočnou fázi, kde jsme byli velmi nebezpeční, se zrodilo hezké domácí vítězství a taky první body do tabulky. Děkujeme za podporu a těšíme se na další utkání, které odehrajeme v neděli v Rudicích.