Podolí – Rudice 4:0 (0:0) – 13. kolo

Branky:65. Kryštof Jiří, 67. Hruboš Petr, 82. Hruboš Petr, 86. Hruboš Petr (pen.)
Rozhodčí:Mikulka Lukáš – Záchvěj Pavel (laik), Jurásek Marek (laik)
Diváci:62

Podolí:Popelka A. – Oblůk M., Matoušek Mil., Matoušek Mich., Kryštof M., Pítr L., Šnajdar M., Záchvěj M., Vaďura P., Kryštof J., Hruboš P. – střídali: Popelka D., Samek E., Smetana T.
Trenér: Petr Hruboš, Vedoucí mužstva: Paška Josef
Rudice:Daněk S. – Chovanec D., Poláček D., Hauerland M., Hladiš M., Polášek M., Daněk M., Minařík T., Gavenda P., Hubík R., Lukáš P.

Co na to trenér:
Poslední domácí utkání s posledním celkem tabulky, jsme začali velmi rozpačitě. V úvodních minutách si soupeř díky naší nekoncentrovanosti vytvořil dvě gólové šance, při jedné z nich musel dokonce až na brankové čáře zachraňovat Martin Kryštof. Z naší strany to byl velmi nepovedený začátek, který soupeře samozřejmě dostal na koně. Celých 25 minut až do přestávky na občerstvení se to s námi táhlo. Poté, se naše hra začala pozvolna zlepšovat, hostům z Rudic dělala problém naše kombinační hra. Do poločasu jsme si vytvořili dvě slibné šance, ale bohužel jsme je nedokázali přetavit v góly. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.
Byl jsem přesvědčený, že zápas dotáhneme do vítězného konce, a bylo to znát i v kabině. Kluci byli nažhavení na druhý poločas.
Museli jsme začít hrát víc balony do nohy, přestat vymýšlet v zadních řadách a celkově hru zjednodušit, to byla cesta k úspěchu. Druhý poločas jsme se pomalu rozjížděli, bylo cítit, že soupeř pomalu odcházel fyzicky, nicméně ani pro nás to nebylo v letních teplotách nic jednoduchého. Hru jsme maximálně zjednodušili, začali jsme více kombinovat po zemi a hosté z Rudic si s námi místy nevěděli rady. Zanedlouho se to projevilo i na skóre utkání. V 65 minutě, po sklepnutí od Miry Šnajdara, se krásnou střelou, z 22 metrů, do pravé šibenice vyznamenal náš ‘stále nejlepší střelec v letošní sezóně, Jirka Kryštof. O několik minut později ukázal svou zarputilost Dominik Popelka, když se po přesné přihrávce za obranu od Martina Kryštofa, prosadil rychlostně na levé straně, proklouzl mezi obránci, v souboji přetlačil i gólmana, a krásnou přihrávkou předložil do prázdné brány balon Hrubošovi, který jednoduše zvýšil na 2:0. Celý tým to nabudilo a začali jsme hrát velmi aktivně. V 82 minutě se skóre opět měnilo. V zápase velmi aktivní Martin Kryštof viděl dobře nabíhajícího Hruboše, a milimetrovým centrem ho vybídl ke skórování. Hruboš jednoduše přehodil vybíhajícího gólmana a zápas byl téměř rozhodnutý.
Hosty už jsme k ničemu nepouštěli a s jistotou, kterou bych si představoval v celém zápase, jsme utkání jednoznačně pod naší taktovkou dohrávali. Pár minut před koncem se dral za balonem za obranu Jirka Kryštof, míč si těsně před gólmanem pohodil, a tomu nezbývalo nic jiného než zakročit penaltovým zákrokem. K pokutovému kopu se postavil Hruboš, a završil tak svůj první hattrick za SK Podolí, snad ne poslední !!! Za celkový výkon, hlavně teda v druhém poločase, si zaslouží pochvalu opravdu celé mužstvo. Hráli jsme konečně pohledný fotbal, dostávali jsme se do šancí, nechyběla střelba, odvážné souboje jeden na jednoho, bojovnost, a v neposlední řadě ani góly. Takhle bych si představoval každé utkání. Vím, že to kluci v sobě mají, a pevně věřím, že nadcházející víkend, kdy nás čekají dokonce hned dvě utkání na hřištích soupeře, se představíme v podobném světle. Je těžké určit nejlepší hráče utkání, ale už tradičně to na někoho padnout musí. Velkou pochvalu určitě zaslouží Martin Kryštof, Petr Vaďura a střídající Eda Samek. Největší potlesk bych ale věnoval kolektivnímu výkonu a samozřejmě i divácké podpoře.

Hodnocení trenéra:

Popelka A.8,5      
Oblůk M.8Matoušek Mil.8Matoušek Mich.7,5Kryštof M.8,5
Pítr L.8Šnajdar M.7,5Záchvěj M.8,5Vaďura P.8,5
Kryštof J.8,5Hruboš P.8    
Popelka D.8,5Samek E.8,5Smetana T.7  

Z tisku:
Už v 8. minutě vystřelil z dvaceti metrů hostující Hauerland, ale jeho střelu hostující gólman Popelka zlikvidoval. V 15. minutě ten samý hráč vystřelil z úhlu, tentokrát se štěstím gólman vyrazil na roh.
Po změně stran už ale začaly padat i góly, hostům odešla fyzička. V 65. minutě střela Kryštofa z dvaadvaceti metrů skončila za zády hostujícího gólmana Daňka. Na 2:0 o dvě minuty později upravil dorážkou do prázdné brány Hruboš. V 82. minutě se po centru z levé strany dostal k míči Hruboš, který upravil na 3:0. Svůj hattrick Petr Hruboš uzavřel v 86. minutě, kdy se postavil k exekuci pokutového kopu za faul, který s přehledem proměnil.
Nejlepší hráči: Antonín Popelka – Stanislav Daněk
Výsledky 13. kola: 
Žítková – Pitín5:7 (1:6)
Záhorovice – Bystřice p. L.2:1 (0:0)
Podolí – Rudice4:0 (0:0)
St. Hrozenkov – Korytná0:3 (0:1)
Suchá Loz – Orel Uh. Brod5:6 (1:4)
Komňa – Přečkovice0:4 (0:1)