Přečkovice – Podolí – 4:1 (0:1) – 10. kolo

Branky:55. Krejčiřík Lubomír, 60. Kaniok Radek, 65. Hamouz Lukáš, 85. Krejčiřík Lubomír – 44. Pítr Lukáš
Rozhodčí:Vacula Jaroslav – Šenkeřík Karel (laik), Abrhám František (laik)
Diváci:30

Přečkovice:Hartl Š. – Nevěřil J., Slánský M., Procházka M., Hamouz L., Bezruč M., Vrba M., Bednařík S., Krejčiřík L., Hanák L., Kaniok R.
Podolí:Smetana T. – Oblůk M., Haluza L., Fialík T., Kopl M., Vaďura P., Matoušek Mil., Záchvěj M., Samek E., Kryštof J., Pítr L. střídali: Kryštof M., Koulák R., Potomák T.
Trenér: Záchvěj Martin

Co na to trenér:
V chladném podzimním utkání v Přečkovicích jsme nezačali vůbec špatně. Hrál se celkem pohledný fotbal, ale pouze mezi šestnáctkami. Na mokrém terénu zápas přinášel spoustu soubojů, a ty jsme po čase začali prohrávat. Nezískávali jsme ani odražené míče, a tak si domácí ke konci prvního poločasu vytvořili územní převahu. Dostali se do dvou slibných šancí, které musel vyřešit dvěma skvělými zákroky až Tomáš v brance. Minutu před poločasovým hvizdem vyhrál po dlouhém nákopu souboj s obráncem a domácím gólmanem Lukáš Pítr, a s přehledem zavěsil. Do kabin jsme tak šli s jednobrankovým vedením.

Druhý poločas jsme se snažili hru uklidnit a soupeře trochu zatlačit. Bohužel se nám to nedařilo. V 55 minutě se v blízkosti naší branky dvakrát náhodně odrazil míč k útočícím hráčům a Přečkovice tak trochu náhodným gólem srovnali. V tu chvíli nás soupeř zatlačil na vlastní polovině a vyvrcholilo to dalšími dvěma brankami, které padli téměř totožně po standartní situaci, kdy jsme si vůbec nepohlídali náběh za obranu na zadní tyči. V 65 minutě byl stav už 3:1. Obrovskou příležitost na vstřelení branky měl Petr Vaďura, který dostal milimetrovou přihrávku ze strany do malého vápna, prázdnou branku ale trestuhodně přestřelil. Šance to byla opravdu sporadická. Domácí si zápas hlídali a musel nás opět zachraňovat skvěle chytající Tomáš Smetana, který znovu vytáhl dva skvělé reflexivní zákroky. Bohužel mu moc nepomáhala obrana, propadávali nám balony, dělali jsme chyby. Přechodová fáze v záloze nám moc nefungovala, chyběla přesnost, a v útoku jsme vůbec nepodrželi balon. To všechno vedlo k nepodařenému výkonu. Ke konci zápasu se po úniku z levé strany dostal do pěkné šance Michal Kopl, ale svou první branku v dresu Podolí se mu vsítit nepodařilo, domácí gólman ho vychytal. Pět minut před koncem nám opět propadl balon až na zadní tyč, kde byli dva domácí hráči a upravili tak na konečné skóre utkání 4:1. Přečkovice vyhráli zaslouženě, ale dostali jsme zase zbytečné dvě branky, které úplně změnily průběh utkání. V poslední době máme s tímto obrovský problém, po obdržené brance následuje několikaminutová nesoustředěnost a z té dostáváme další zbytečné branky. V Přečkovicích jsme tak opět prohráli a držíme tak nepříznivou šňůru tří zápasů bez bodu. Za hráče utkání bych dnes určil Michala Kopla, který měl velkou chuť a z pozice levého obránce zatápěl i v útočné fázi. Další dobré utkání odehrál i Lukáš Pítr, který se konečně po sedmi utkáních zase mohl zaslouženě radovat ze vsítěné branky. Velkou pochvalu zaslouží i Tomáš Smetana, který i přes čtyři obdržené branky ukázal, že umí i podržet, obrana mu tentokrát moc nepomohla a ani jeden gól nejde na jeho vrub. Příští týden nás čeká velmi těžké poslední domácí utkání, přijede Bystřice, kterou se nám už dlouho nepodařilo porazit. Máme jim určitě co vracet, takže se těším na bojovné utkání, které nám už snad konečně přinese vítězství. Přijďte nás tak v posledním domácím utkání podzimní části podpořit.