Rudice – Podolí 4:3 (0:2) – 6. kolo

Branky:73. Hauerland Daniel, 80. Jurásek Marek, 90. Gavenda Petr, 93. Gavenda Petr (pen.) – 35. Potomák Tomáš, 40. Kryštof Jiří, 85. Kryštof Martin
Rozhodčí:Rochovanský Pavel – Vyoral Vlastimil (laik), Šopík Marián (laik)
Diváci:41

Rudice:Daněk S. – Mlčůch J., Hauerland M., Račický L., Jurásek M., Plášek M., Daněk M., Minařík T., Gavenda P., Hauerland D., Chovanec D.
Podolí:Smetana T. – Oblůk M., Matoušek Mil., Abrhám F., Kryštof M., Vaďura P., Samek E., Záchvěj M., Pítr L., Kryštof J., Potomák T. – střídali: Haluza L.
Trenér: Záchvěj Pavel

Co na to trenér:
Nedělní utkání na půdě Rudic probíhalo více v bojovném duchu než v tom fotbalovém. První půlhodinu se hra přelévala z jedné strany na druhou bez vyložených šancí, až na jednu výjimku, kdy domácí útočník ze strany minul naši branku. Nerozhodný stav trval až do 35. minuty, kdy se k dorážce po trestném kopu Jirky Kryštofa, prodral velmi důrazný Tomáš Potomák. Byl to jeho první ostrý start a okořenil ho i první vstřelenou brankou za SK Podolí. Před poločasem jsme si vytvořili tlak a odměnou byl druhý gól Jirky Kryštofa, který svým důrazem před šestnáctkou získal míč a přesnou střelou k pravé tyči nedal gólmanovi šanci. Drží si tak statistiku gól na zápas. Poločasové vedení 0:2 bylo zasloužené.
Do druhé půle jsme nastoupili nejspíš s přehnaným očekáváním, co předvede soupeř, než abychom se soustředili na naši hru. Hráli jsme velmi rozpačitě, dobré chvilky střídali ty horší. Soupeř nás, ale postupem času začal přehrávat. Pouštěli jsme rudické bojovníky do rychlých brejků a sami jsme na ně nedokázali reagovat. Jen díky tomu, že domácí postrádali kvalitu, se stav držel až do 73 minuty. Bohužel zaspala obrana a téměř od poloviny hřiště šel domácí útočník sám na našeho gólmana a tentokrát se nemýlil…1:2. Tlak domácích pokračoval. V 80. minutě poslali domácí balon za obranu a Tomáš v brance si správně vyběhl, ale trestuhodně mu propadl mezi rukama, a dobíhající útočník tak donesl balon do branky jako na podnose. Bylo srovnáno. Naši kluci se ale nevzdali, byla vidět aktivita směrem dopředu, něco se v nás zlomilo a měli jsme chuť zápas vyhrát. V 85. minutě se dostal k balonu Martin Kryštof a z 30 metrů nechal ochutnat domácímu gólmanovi sviji jedovatou levačku. Vymetl pravou šibenici a strhl skóre zase v náš prospěch. Bohužel, nebyl ještě konec utkání. V 90. minutě měli domácí nákop z poloviny hřiště. Balon poslali přímo do šestnáctky, kde ho někdo z hráčů možná jen lehce tečoval a přišla druhá fatální chyba našeho golmana, když mu balon téměř nulovou rychlostí na lajně propadl mezi rukama a bylo zase srovnáno. O 3 minuty později se dostal na straně do šestnáctky útočník a nepochopitelným způsobem jsme ho faulovali, když se ani nedostával do vyložené šance, Domácí pokutový kop proměnili a užívali si tak od nás 3 darované body.
Dostali jsme opět velkou facku, a to od soupeře, se kterým jsme zatím vždy, asi 7 zápasů po sobě vyhráli. Velmi mě zklamal výkon Tomáše Smetany, při chybách, které udělal, šlo jen o to, že se na ně dostatečně nesoustředil a chyběla mu drzost, kterou potřebuje k vyřešení takových situací. Ale nad tím můžeme teď mávnout rukou, je mladý a zkušenosti v brance zatím sbírá. Časem tohle všechno může získat a stane se třeba naší jistotou. V dalších výkonech ho určitě podpořím. Jinak jsme neodehráli úplně nejhorší utkání. Kluci se snažili i v nepříznivých chvílích a nechyběla ani bojovnost. Lepší výkony podali Jiří Kryštof, Martin KryštofLukáš Pítr. Další utkání odehrajeme příští neděli na domácím hřišti s Komňou. Musíme si vzít ztracené body zpět. Na tomto zápase bohužel nebudu přítomný, tak následný komentář dostanete od mnou pověřeného zvěda, kterého na utkání pošlu :). Přijďte nás prosím podpořit, vím, že to kluky vždy povzbudí.