Sezóna 2018/2019 je úspěšně za námi.

Tak nám to celkem rychle uteklo a sezóna 2018/2019 je úspěšně za námi.
Dovolíme si tedy udělat menší zhodnocení celého předešlého fotbalového ročníku.

Před začátkem sezony 2018/2019, byli naše fotbalové myšlenky trochu smíšené. Předešlá sezona ve skupině B se nám příliš nevydařila, získali jsme v soutěži pouze 9 bodů, a umístění v tabulce bylo logicky až na posledním místě. Potýkali jsme se taky s malou účastí na tréninku, a to se odráželo i v zápasech. Nicméně, třetí ročník v historii SK Podolí jsme se rozhodli přihlásit, protože jsme věděli, že to i nadále má velký smysl.

Z celkového hlediska je pro nás prioritou fotbal v Podolí co nejdéle udržet. Fotbal byl v Podolí vždy nedílnou součástí, a my se v tom budeme snažit v dalších letech pokračovat. Všichni, kdo se pohybují kolem našeho klubu SK Podolí ví, a určitě by potvrdili moje slova, že pro fotbal v Podolí děláme maximum, i když je to někdy velmi složité. Naše mužstvo je stále ve velmi mladém věku, proto vidíme velký potenciál i do dalších let. Ročník 2018/2019 jsme se tak rozhodli přihlásit do brodské skupiny C.

Jak už všichni určitě víte, podzimní část sezony se nám velmi vydařila a skončili jsme před zimní přestávkou na krásném druhém místě. Z našeho pohledu, jsme několik utkání odehráli s velkým štěstím, ale i to k fotbalu přece patří. Bodový rozdíl mezi ostatními kluby až do 8 mého místa byl minimální, takže se dalo očekávat, že jarní část sezony bude vrtkavá.

V zimě jsme pravidelně jednou týdně absolvovali trénink v hale, který děláme za účelem toho, abychom se i v zimní přestávce potkávali a zároveň nezapomněli, že je balon kulatý :). Jak už je zvykem, absolvovali jsme i jarní soustředění v nám už velmi známém brumovském prostředí. Zúčastnilo se ho celkem 15 hráčů, takže soustředění považujeme za velmi vydařené. Následovali i přátelské utkání, které jsme i se silnějšími soupeři důstojně odehráli.

Jarní část sezony jsme ale zahájili rozporuplnými výkony. Střídali jsme zápasy, které jsme herně zvládali, se zápasy, které jsme vůbec nezvládli. První vítězství jsme tak dokázali uhrát až v 6. jarním utkání, doma se St. Hrozenkovem. Nicméně, měli jsme za sebou všechny soupeře z horní části tabulky. Jako hlavní cíl jsme si teda dali, získat v posledních pěti kolech minimálně 10 bodů, což by znamenalo celkových 34 bodů v tabulce. Téměř se to povedlo!!!

Při pohledu na konečnou tabulku vidíte, že se nám cíle nepodařilo dosáhnout, skončili jsme s celkovým počtem 31 bodů. Kdo se ale pravidelně pohybuje v našem prostředí ví, že konec sezony nebyl vůbec lehký.

Na následující zápas s Přečkovicemi se nám sešla velká marodka, poločas na hřišti těžkého soupeře, jsme museli odehrát dokonce jen v deseti lidech. Pak následovalo velmi smolné utkání v Komni, kdy jsme vedli celkem pohodově 0:2. Po rozporuplném gólu na 1:2 se soupeř herně vzchopil, a v poslední minutě dokázal utkání vyrovnat na konečných 2:2. Následovalo jediné velmi podařené utkání jarní části. Bylo to naše poslední domácí představení s Rudicemi. Utkání splňovalo všechno, co od kluků na hřišti očekáváme. Aktivní hra, vyhrané souboje, střelba, chuť do zápasu, zodpovědná obrana a hlavně góly. Výhra 4:0 byla odpovídající. Následující zápasový týden nám tak přinesl, díky dohrávce, hned dvě venkovní utkání v jednom víkendu. V sobotu jsme v Žítkové, na oraništi, bojovným výkonem zápas zvládli, a zvítězili 0:1. Hned v neděli nás tak čekalo poslední utkání sezony, ve kterém jsme měli velkou chuť vyhrát.
Ti, co byli povzbudit v Korytné, potvrdí, že utkání pro nás bylo velmi složité. V 10. minutě se nám jeden hráč zranil. Od 15 té minuty, jsme po dvou nesmyslných žlutých kartách ze strany rozhodčího, museli dohrávat v oslabení. Téměř celé utkání jsme tak hráli v deseti. Kluci se prali statečně. Místy v zápase opravdu nešlo poznat, že je nás o jednoho míň. Konec utkání jsme ale neudrželi, takže jsme odjížděli s prohrou 2:0, která měla velmi hořkou příchuť.

Znamenalo to pro nás celkové umístění v tabulce na 6. místě, se ziskem 31 bodů. Když vezmu v potaz podzimní i jarní část sezóny, tak je umístění v přesném středu tabulky odpovídající. Štěstí, které jsme si na podzim vybrali, nám nahradila trochu smůla v utkáních části jarní. Celá sezóna tak přinesla spoustu emocí, smutku, ale i radosti, a o tom přece ten fotbal je. S koncem sezóny jsme se tak rozloučili následující sobotu u piva, s grilovaným prasátkem a v neposlední řadě, s mnoha fotbalovými zážitky. Hráčům i lidem, kteří nás jakkoliv podporují tímto mnohokrát děkujeme.

Celkově jde cítit, že je o fotbal v Podolí vzrůstající zájem, a proto se i nadále budeme snažit, vším, co děláme, i prostřednictvím těchto stránek, vám fanouškům a podporovatelům, fotbal víc a víc dostat pod kůži. Zároveň bychom velmi rádi v budoucnosti začali pracovat i s mladými hráči. Jedním z našich hlavních cílů tak je, založit mužstvo žáků. Nicméně, není to až tak jednoduché, jak se zdá. Jak určitě víte, s dětmi je potřeba hodně pracovat, a to někdy stojí nemalé úsilí. Bohužel se nám nedaří do našich řad přivítat více zájemců, kteří by nám s čímkoliv kolem fotbalu, alespoň trochu pomohli. Proto bych i tímto chtěl trochu apelovat na dobrovolníky z řad rodičů, dědečků, a taky fanoušků, kteří by měli i minimální zájem, aby se ničeho nebáli, a přišli to s námi alespoň prokonzultovat. Myslím, že jsme velmi dobrý a ambiciózní kolektiv. Nehledáme žádné problémy, všechno v klidu konzultujeme a věci řešíme narovinu. A hlavně, v první řadě jde vždy jen a jen o fotbal. Takže uvítáme opravdu každého s jakýmkoliv zájmem a zápalem, který se nám třeba i jen myšlenkou pokusí pomoct. Každému maximálně vyhovíme, popřípadě i pomůžeme. Nebojte se proto přijít třeba na pivko, a o fotbale se alespoň pobavit.

Tím bychom taky rádi navázali na další věci, které plánujeme, mimo práce s mladými fotbalisty.

Jak už možná víte, máme k dispozici po celé léto bufet s posezením, který lze využít na večerní osvěžení u piva, sledování sportovních přenosů, nebo třeba na rodinnou oslavu. Všechno je o domluvě, snažíme se každému vyjít vstříc. Zároveň plánujeme už v následujících týdnech dát do provozu nové WC pro ženy i muže, které považujeme za základ. Dále se budeme snažit alespoň částečně zbudovat posezení, které bude zastřešeno. V neposlední řadě se snažíme vybudovat alespoň základní dětský koutek, v podobě pískoviště, houpaček, popřípadě skluzavky, abychom alespoň částečně pobyt na hřišti zpříjemnili i rodinám s dětmi. Celý fotbalový areál je tak pro veřejnost neustále přístupný a budeme moc rádi, pokud ho co nejvíce využijete. Celkově se tak snažíme o inovaci celého fotbalového prostředí, aby i vám fanouškům bylo i nadále co nejvíce příjemné a přínosné. Uvítáme tak jakoukoliv zpětnou vazbu, která nám pomůže k dalším kladným krokům ve fotbalovém a volnočasovém prostředí.

Tímto bychom hodnocení, pro nás, velmi úspěšné sezony 2018/2019 rádi uzavřeli. S velkým očekáváním se tak těšíme na sezónu následující, která nám všem snad přinese spoustu fotbalových i mimo fotbalových zážitků.

Děkujeme za podporu.

Spolek SK Podolí