St. Hrozenkov – Podolí – 3:1 (1:0) – 1. kolo

Branky:16. Machara Petr, 68. Machara Petr, 90. Hodulík Richard – 58. Pitr Lukáš
Rozhodčí:Moravanský Pavel – Šopík Dušan (laik), Kročil Zbyněk (laik)

St. Hrozenkov:Tománek V. – Husařík S., Michalec P., Janků J., Janků L., Sedlačík P., Gabrhel J., Bordialk J., Husařík M., Ostravský R., Machara P.
Podolí:Smetana T. – Oblůk M., Haluza L., Záchvěj M., Matoušek Mich., Samek E., Matoušek Mil., Šudřich P., Kryštof M., Kryštof J., Pítr L. – střídali: Vaďura P.
Trenér: Záchvěj Martin

Co na to trenér:
Začátek nedělního utkání odpovídal tomu, že se potkaly mužstva na samém konci tabulky. První minuty provázel spíše bojovný fotbal se spoustou nepřesností na obou stranách. Již od začátku byla cítit bouřlivá povaha domácího celku, když se několik situací snažili až moc vyhrotit. Z nepěkného fotbalu se téměř nerodily šance. K první vážnější situaci se dostali domácí v 16. minutě. Po hezkém přízemním centru se z pokutového území trefil přesně do šibenice Machara…1:0. Do poločasu měli domácí převahu, ale nedokázali několik slibných šancí proměnit, chyběla přesnost v zakončení. Naši kluci toho moc nepředvedli, a do kabin jsme tak šli jen s jednou střelou na branku a několika závary při standartních situacích.
V kabině bylo cítit zklamání z výkonu, potřebovali jsme první poločas hodit za hlavu a do druhé půle vymyslet taky něco dopředu.
Začali jsme zlepšeným výkonem, kluci chtěli s nepříznivým stavem něco udělat, ale moc se nám nedařila kombinace. Uchýlili jsme se k nakopávaným míčům, ale nedařilo se nám uhrávat balony. V 58 minutě se nám ale podařilo po standartní situaci vyrovnat, když na zadní tyči dorazil vyražený míč do sítě Lukáš Pítr. Stále to ale z naší strany nebylo ono. Téměř nám nefungovala záloha, protože už v obraně jsme vše alibisticky a zbytečně řešili nákopem dopředu. Útočníky jsme v tom nechali samotné, záloha je nestačila doplnit, takže se nám vše vracelo zpět, a obrana tak byla v stálém zápřahu. V 68 minutě jsme na útočné polovině ztratili míč, soupeř šel do přečíslení, a po pěkné průnikové přihrávce domácí Machara nedal tváří v tvář Tomášovi šanci…2:1. Zbytek zápasu se odehrával v podobném duchu. Na konci jsme šli do rizika a soupeř trestal v 90. minutě, když se uvolnil Hodulík a upravil tak na konečných 3:1.
Bohužel jsme zápas o „poslední“ místo nezvládli, a po půlce sezony jsme tak na samém konci tabulky. Jak už jsem psal dříve, určitě ale nejsme mančaft na posledního fleka. Kvalitu máme, jen to nedokážeme přetavit v body. Minimálně polovinu zápasů jsme odehráli nadstandardně. Na jaro tak musíme vše dohnat. Moc děkujeme za diváckou podporu v celé sezoně, byla velmi znát i ve St. Hrozenkově. Hráčem zápasu bych určil aktivního Lukáše Pítra, Michala MatouškaMichala Oblůka. Za týden nás čeká už jen rozlučka, pak zimní příprava a budeme se těšit na jaro.