Rozhodčí:Korolovych Volodymyr – Hargaš Roman (laik), Rathouzský David (laik)

Žítková:Beňo T. – Hargaš M., Čejka D., Hodulík P., Horňák P., Vrzba M., Krasňan F., Grúlik M., Lebánek M., Pouza D., Pollák M.
Podolí:Popelka A. – Paška J., Fialík T., Záchvěj M., Kryštof M., Vaďura P., Matoušek Mil., Šnajdar M., Pítr L., Kryštof J., Hruboš P. – střídali: Samek E., Smetana T.
Trenér: Petr Hruboš, Vedoucí mužstva: Josef Paška

Co na to trenér:
V prvním utkání víkendu nás čekal těžký zápas na Žítkové. V horkém sobotním dopoledni, na terénu, který jsem už hodně dlouho (možná nikdy) nezažil, nás opravdu nečekalo nic lehkého. Na takovém hřišti, by bylo opravdu škoda sadit i brambory. Nicméně se s tím musely oba mančafty poprat. Utkání odpovídalo nekvalitním podmínkám, kombinačně moc hrát nešlo, takže převládali nakopávané balony. Na obou stranách se zanedlouho začali rodit i brankové příležitosti. S několika pokusy domácích si jednoduše poradil Tonda, a jednu krásnou střelu od Lukáše Pítra skvěle vytáhl domácí gólman na roh. Pomalu jsme se dostávali do zápasu a začali i hrozit. Několik skvělých dlouhých autů od Miry Šnajdara jsme hodně zahrozili. Pak přišel dobře kopnutý roh, odražený balon se dostal na penaltě k volnému Vaďurovi, a ten nekompromisně zavěsil do protipohybu gólmana. Gól jsme si aktivní hrou zasloužili. První poločas jsme dohráli velmi kvalitně. Opět jsme hrozili i několika střelami, a dlouhé auty do šestnáctky dělali domácím opravdu velké problémy. Do poločasu se ale nic nezměnilo, a do kabin se šlo za stavu 0:1.

Bylo důležité v horkém počasí nepolevovat, domácí měli ve svých řadách dva velmi šikovné hráče, kteří nám dokázali několikrát pěkně zavařit. Proto nebyl prostor na žádné podcenění, nebo vypuštění zápasu. Druhý poločas začal podobně jako ten první. Zanedlouho se ale začali do hry víc dostávat domácí a my jsme se až nesmyslně zatáhli, nepochopitelně jsme se začali bát o výsledek. Soupeř to vycítil a začal podnikat velmi nebezpečné útoky a my jen odkopávali balony. Několika zákroky nás opět musel podržet Tonda. Posledních patnáct minut utkání už to z naší strany vůbec nebyl fotbal, ale odkopávaná. Při jednom z protiútoků, po přiklepnutí míče od Hruboše, šel sám na branku Jirka Kryštof, ale domácí gólman svůj tým skvělým zákrokem podržel a vyrazil míč na tyč. Při vedení 0:1 bychom se určitě neměli zatahovat, ale naopak, stále hrozit. Výsledek se nám udržet podařilo, sice to zase stálo spoustu nervů, ale o to jsou body cennější. Byl to velmi těžký zápas a kluci si zaslouží pochvalu za bojovnost, a v prvním poločase i za předvedenou hru.

Hráčem utkání byl jednoznačně, po celý zápas velmi aktivní, Petr Vaďura. Dále se zápas podařil Martinu ZáchvějoviTondovi Popelkovi. Již zítra nás čeká poslední důležité utkání v Korytné, budeme rádi za jakoukoliv podporu :).

Z tisku:
V sobotu dopoledne se na Žítkové dohrávalo 19. kolo. Utkání začaly oba celky velmi zlehka a prakticky první vážnější šance byla až v 19. minutě, když to střelou zpoza vápna zkoušel domácí kapitán Krasňan, ale hostující brankář Popelka si s jeho pokusem bez problémů poradil. Ve 34. minutě se poprvé k vážnějšímu zakončení dostali i hosté, když si jeden z hráčů potáhl míč a z velkého vápna vystřelil. Domácí brankář míč vyrazil pouze na roh. Z následného rohu domácí obrana nedokázala míč vykopnout do bezpečné vzdálenosti a to zužitkoval Petr Vaďura.
Druhá půlka začala stejně jako ta první, tedy velmi zlehka a s minimem šancí. V 70. minutě hostující brankář Popekla dával výkop, míč přeletěl přes celé hřiště a domácí gólman díky slunci silně svítícímu do očí měl co dělat, aby míč neskončil v jeho síti. Domácí hráči se po zbytek utkání snažili vytvořit nějaký tlak, ale hostující obrana a výborně chytající Popelka jim to nedovolili.
Nejlepší hráči: Tomáš Beňo – Antonín Popelka